Pán profesor Romsauer

Roms 1Na Katedre archeológie FF UKF v Nitre sa 16.12.2018 uskutočnil predvianočný večierok, ktorý bol, v porovnaní s večierkami z minulých rokov, výnimočný hneď z niekoľkých príčin. V prvom rade okrem posedenia s kolegami  z Katedry Histórie, Katedry muzeológie, ako aj iných katedier UKF, sme dodatočne oslavovali životné jubileum prof. Romsauera.Jedným z darov k 70. narodeninám je Supplementum – mimoriadne číslo časopisu Studia Historica Nitriensia, obsahujúce vedecké štúdie, prehľadové práce a materiálové prípadové štúdie z pier kolegov. Pán profesor sa vo svojej ďakovnej reči zároveň aj rozlúčil s kolegami, nakoľko  jeho profesijná dráha na Katedre archeológie FF UKF v Nitre oficiálne končí.   My sa samozrejme s ním nelúčime, pretože jeho vedecké pôsobenie pokračuje aj v penzijnom období.

Roms 2Roms 3Roms 4Roms 5Roms 6Roms 7Roms 8Roms 9

ŠVOUČ 2019 na Katedre archeológie

Študentská vedecká, odborná a umelecká činnosť sa na Katedre archeológie FF UKF uskutoční 13. marca 2019. Zúčastniť sa môžu študenti všetkých ročníkov Bc aj Mgr štúdia. Prácu (dielo) môže vypracovať jeden autor, prípustné sú aj kolektívne práce. Školiteľa/ konzultanta práce si vyberáte podľa zvolenej tematiky zo zamestnancov Katedry archeológie UKF.
Vyplnenú a podpísanú prihlášku je potrebné odovzdať školiteľovi/ konzultantovi práce na Katedre archeológie do 21.02.2019, po schválení témy je termín odovzdania práce stanovený na 08.03.2019.
Absolvovanie ŠVOUČ je jedným z kritérií prijatia na doktorandské štúdium u nás a prihliadajú nato aj iné inštitúcie.
Prihláška / všeobecné pokyny