facebook_page_plugin

Opatrenia na UKF

Výučba na Katedre archeológie bude v nasledujúcom týždni 27. 9.1.10. 2021 pokračovať tak ako doteraz prezenčne na tých predmetoch, kde je v miestnosti/učebni do 20 študentov.

Výnimkou su dva predmety pre prvákov bakalárov, ktoré majú spoločne s historikmi.
Predmet:
Archeológia praveku - prednáška bude realizovaná online cez link, ktorí dostanete na mail, v čase ako je v rozvrhu teda v stredu od 13:00;
Tí, ktorí máte následne od 16:30 výučbu Archeologia v laboratóriu v H308 na Hodzovej si online prosím vypnite o 15:30 a dostavte sa na katedru.

Predmet:
Úvod do archeológie - prednáška bude online cez link, ktorí dostanete na mail, vo štvrtok od 14:45.

V prípade, že sa necitite dobre, alebo máte prejavy choroby, prosím nechodte na prezenčnú výučbu a dajte mi vedieť o Vašom stave.

Informácie pre uchádzačov o štúdium archeológie na našej katedre

uchadzaciKatedra archeológie FF UKF v Nitre opäť otvára jednoodborové a dvojodborové štúdium (v kombinácii s históriou) bakalárskeho stupňa. Na trojročné bakalárske štúdium odboru archeológia na školský rok 2022/2023 nebudeme realizovať prijímacie pohovory. V prípade záujmu o tento vedný odbor však odporúčame preštudovať odbornú literatúru. Štúdium archeológie, ako aj samotná prax v tomto odbore je neobvyklou aktivitou, ktorá si vyžaduje nielen vedecké a analytické zručnosti, ale aj fyzickú zdatnosť a jazykové znalosti. Po úspešnom ukončení bakalárskeho štúdia majú absolventi možnosť uplatniť sa ako technickí pracovníci v múzeách, vedeckých inštitúciách archeologického zamerania, pamiatkových úradoch alebo osvetových strediskách. Zároveň úspešným absolventom ponúkame ďalšie štúdium, t.j. magisterské v odbore archeológia.

Ďalšie dôležité informácie nájdete na stránkach univerzity:

Čítať ďalej...

AKTUÁLNE

Potvrdenie o archeologickej praxi

formulár

Sketchfab

Nové konto katedry archeológie na sketchfabe

Online vyhľadávač katedrovej knižnice

Katedrová knižnica (budova SAV, Akademická 2, miestnosť 46) disponuje online vyhľadávačom publikácií (k dnešnému dňu obsahuje 5495 zväzkov).V uvedenej verzii si môžu záujemcovia vyhľadať knihy, periodiká alebo záverečné práce podľa autora alebo názvu. Link na online knižnicu.

OZNAMY

Študovňa

 

Online LITERATÚRA

 

Od začiatku zimného semestra 2021 sa menia časy prístupu do katedrovej knižnice.

  

Pondelok:  9:00-14:00

Utorok: 10:00-16:00

Štvrtok:  9:00-14:00

Video ikona

line

 

rozvrh hodin        kniznica         kon hodiny

©  Katedra archeológie Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, 2018
designed by Olidesign, s.r.o., webmaster: Z. Borzová, M. Fedor